پیش بازی چلسی – تاتنهام؛ جنگ آلمانی ها و ایتالیایی ها

چلسی امشب از ساعت ۲۰ در ورزشگاه خانگی خود به دیدار تاتنهام خواهد رفت.

از هر کجا که شروع کنیم، به هر کجا که نگاه کنیم، هر زاویه‌ای را برای دیدن انتخاب کنیم؛ آمار و نتایج پیشین می‌گویند تاتنهام حریف چلسی نمی‌شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال۳۶۰؛ اگر قرار باشد نتیجه بازی امروز ۲ تیم سفید و آبی لندن را پیش‌بینی کنیم، هیچ راهی نیست جز اینکه بگوییم کونته و شاگردانش شانس چندانی نخواهند داشت. با این حال او «دون آنتونیو کونته» است و برای جبران آخرین شکست تیم ملی کشورش در برابر آلمان هم که شده، تلاش می‌کند  مچ حریف سرسخت آلمانی را روی نیمکت چلسی بخواباند. توخل و کونته امروز در حالی به مصاف یکدیگر می‌روند که هم کونته و هم تاتنهام آمار ضعیفی در مقابل توخل و چلسی دارند.

تاتنهام؛ رقیب مورد علاقه توخل

تیم‌های توماس توخل در مقابل سفیدپوشان لندن، چلسی و دورتموند بوده‌اند که در این ۷ بازی فقط و فقط یک گل خورده است. این پایان برتری آماری توماس توخل نیست و او در ۳ تقابل مستقیم با آنتونیو کونته هم مجددا با برد صد درصدی در مقابل این حریف، استیلای کامل دارد. تاتنهام با هدایت کونته حتی یک بار هم موفق به باز کردن دروازه چلسی و توخل نشده و در حقیقت شیرهای لندنی یک کابوس برای مرد ایتالیایی تاتنهام هستند. در سوی مقابل سرمربی آلمانی چلسی هم برای رویارویی با حریف مورد علاقه‌اش لحظه‌شماری می‌کند. او بهترین خاطرات را در مقابل تاتنهام ثبت کرده و باید هم منتظر رویارویی مجدد با آن‌ها باشد. با این وجود با توجه به خاطرات جذاب تقابل این ۲ سرمربی و جنگ تاکتیکی آن‌ها، دیدار دوباره توخل و کونته برای مخاطبان فوتبال جذابیت‌های ویژه‌ای خواهد داشت.

سابقه تقابل تیم‌ها؛ به شدت آبی

در ۱۱ مسابقه پیشین تاتنهام و چلسی، تیم آبی‌پوش فقط ۲ بار موفق به بردن حریفش نشده و ۹ پیروزی را رقم زده است. چلسی در این ۱۱ بازی، ۸ بار هم دروازه خودش را بسته نگه داشته که یک آمار فوق‌العاده به شمار می‌رود. در تمام بازی‌های تاریخ ۲ تیم هم چلسی ۳۰ پیروزی بیش‌تر را نسبت به تاتنهام به ثبت رسانده و در جمع‌بندی کلی پیروز مطلق میدان است. جیمی فلوید هاسلبنک از چلسی با آمار خوب ۱۲ گل در مقابل تاتنهام به عنوان بازیکن آبی‌های لندن، بهترین گلزن تاریخ جدال‌های ۲ تیم نام دارد که هیچ تعقیب کننده جدی را پشت سرش نمی‌بیند. بهترین برد تاریخ این مصاف هم متعلق به چلسی با نتیجه ۶ بر یک مربوط به فصل ۹۸-۹۷ می‌شود. البته آبی‌ها در سال‌های اخیر هم از خجالت حریف درآمده‌اند و در ۱۲-۲۰۱۱ با نتیجه ۵ بر یک خانه تاتنهام را بر سرش آوار کردند. اگر بنا بر اتکا به آمار و سابقه این تقابل باشد، چلسی با اقتدار چهره برنده مسابقه را دارد و حال آن که فوتبال می‌تواند در دیدار پیش رو بازی جدیدی را رو کند. 

وضعیت فعلی؛ برابری نسبی

تاتنهام در ۱۰ بازی آخرش در لیگ برتر انگلیس فقط یک بار طعم شکست را چشیده اما آنچه برای دیدار امروز حائز اهمیت است شرایط تیم‌ها در فصل جدید است. نمایش روز اول سفیدپوشان شمال لندن در لیگ انگلیس، حکایت از تیم متفاوتی نسبت به فصل گذشته داشت و این در حالی بود که آن‌ها هنوز از ستاره جدیدشان روی صحنه رونمایی نکرده‌اند. تاتنهام در غیاب ریچارلیسون شکست یک بر صفر را با ۴ گل تبدیل به یک بازگشت باشکوه در مقابل ساوتهمپتون کرد. تماشای تاتنهام جدید کونته در قیاس با نسخه فصل پیش تیمی که او از باشگاه تحویل گرفت به مراتب جذاب‌تر بود و تداعی یک تیم مدعی را می‌کرد. چلسی اما در مصاف با اورتونی که چندان هم آماده نبود به سختی و با یک گل به پیروزی رسید تا شاگردان توخل را همچنان در مرحله ارزیابی و محک خوردن ببینیم. در دیدار امروز چلسی، کواچیچ را به علت مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و تاتنهام هم در مورد استفاده از لنگله به علت مشابه با ابهام مواجه است. چلسی در ۴ سال گذشته به صورت نوبتی بازی اول خانگی‌اش در لیگ را با ۳ نتیجه ممکن رقم زده و اگر بنا به نوبتی بودن نتایج باشد، اکنون و با توجه به برد خانگی اول فصل گذشته، نوبت تساوی آن‌هاست. تاتنهام در ۴ فصل اخیر لیگ، هرگز بازی اول بیرون از خانه خود را با شکست پشت سر نگذاشته و در پی تکرار این فرم در استمفوردبریج خواهد بود. ۲ تیم هنوز دست خودشان را برای فصل جدید کاملا رو نکرده‌اند و احتمالا شاهد چهره‌های جدید تاتنهام و چلسی در تقابل بزرگ هفته دوم لیگ برتر انگلیس خواهیم بود؛ تقابلی که آنتونیو کونته در آن به دنبال ترک یک عادت برای خودش و باشگاهش در مقابل توخل و چلسی تلاش می‌کند و در سوی دیگر این مصاف، توماس توخل به دنبال برتری مجدد در جنگ تاکتیکی‌اش در برابر کونته و چلسی و ادامه نتایج موفق تیمش در تاریخ این رویارویی است.

منبع : شایا نیوز

مطلب پیشنهادی

فیفا گل رونالدو را پس گرفت!

گلی که به نام رونالدو ثبت شده بود از او پس گرفته شد و به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *