سیگنال خیلی مهم از بیت کوین!

bitcoin

بعد از تصمیم فدرال رزرو و صحبت‌های هفته پیش پاول، قیمت بیت‌کوین …

شایانیوز- بعد از تصمیم فدرال رزرو و صحبت‌های هفته پیش پاول، قیمت بیت‌کوین bitcoinبا حجم بالایی از قیمت محقق‌شده خود به‌سمت بالا عبور کرد. عبور رو به پایین از قیمت محقق‌شده نیازمند فشار فروش دیگری با حجم بالاست. یکی از شاخص‌هایی که قیمت بیت‌کوین را با قیمت محقق‌شده آن بررسی می‌کند MVRV‌ است. با وجود جهش از منطقه ارزش در این شاخص (محدوده سبز)، بررسی میانگین متحرک‌ به ما می‌گوید که با توجه به چرخه‌های قبلی، ممکن است جا برای یک ریزش دیگر وجود داشته باشد.

دو تا از مهم‌ترین شاخص‌هایی که برای بررسی فشار فروش بیت‌کوین به کار می‌روند، جریان ورودی بیت‌کوین به صرافی و باند‌های زمانی خروجی تراکنش‌های خرج‌شده بیت‌کوین هستند. از زمان اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو، حجم ورودی بیت‌کوین به صرافی ضعیف بود و هولدر‌های بلندمدت تحرک خاصی نداشتند؛ بنابراین فشار فروشی در هفته گذشته ایجاد نشده است.

ازطرفی بیت‌کوین به هر سختی که بود توانست خود را بالاتر از سطح ۲۲۵۰۰ دلار نگه دارد و این حمایت همچنان برای بیت‌کوین با قدرتی کمتر حفظ شده است. محدوده ۲۳۵۰۰ دلار نیز به دلیل تراکم سفارشات فروش درحال‌حاضر مهم‌ترین مقاومت بیت‌کوین به شمار می‌رود.

از دست رفتن هر یک از این دو سطح حرکتی سریع را در همان جهت به دنبال خواهد داشت؛ هرچند با توجه به عدم ورود قدرت خرید قدرتمند به بازار، صعود شدید برای بیت‌کوین کمی دشوار به نظر می‌رسد.و درآخر شاخص SOPR سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت (میانگین متحرک ۷ روزه) در روند نزولی قیمت به محدوده یک رسیده است. وقتی در روند نزولی این شاخص به عدد یک می‌رسد، به این معنی است که سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت در حال خروج از ضرر هستند و احتمال فروش بیت‌کوین توسط آن‌ها افزایش می‌یابد.

در ساعات نخست معاملات روز شنبه بازار رمزارزها شاهد رشد بوده و‌ اکثر کوین‌ها در محدوده سبز قرار دارند.ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ۱.۱ تریلیون دلار است که ۱.۷۲ درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵.۰۶ درصد افزایش یافته و به ۶۷.۲۵ میلیارد دلار رسیده است.  در حال حاضر بازار رمزارزها شاهد رشد بوده و اکنون بیت کوین در کانال ۲۳ هزار دلاری قرار دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

 

 

منبع : شایا نیوز

مطلب پیشنهادی

ماجرای دوپینگ تاج و ادعای جنجالی جواد خیابانی

جواد خیابانی ادعای جنجالی ای را در خصوص دوپینگ بازیکنان تاج مطرح کرده است. جواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.