زمان برگزاری دربی قطعی شد؟!

با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده بعید است مشکلی برای برگزاری دربی پایتخت در هفته دوازدهم قبل از جام جهانی وجود داشته باشد.

با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده برای مسابقات لیگ برتر و همچنین اردوی تیم ملی قبل از جام جهانی به نظر می‌رسد مسابقات باشگاهی تا قبل از تورنمنت قطر به هفته دوازدهم برسد و سایر بازی‌ها بعد از جام جهانی برگزار شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از منیبان؛ در جلسه‌ای که کارلوس کی روش با مدیران سازمان لیگ داشت او برنامه های خود را برای تیم ملی اعلام کرده است. بر این اساس کی‌روش قصد دارد حدود ۱۵ روز قبل از شروع مسابقات قطر بازیکنان ملی‌پوش را در اختیار داشته باشد.طبق برنامه‌ای که کی‌روش به سازمان لیگ داده، کمیته مسابقات می‌تواند حداکثر تا ۱۳ آبان ماه بازی‌ها را جلو ببرد. از سوی دیگر سرمربی تیم ملی تاکید کرده که فاصله مسابقات کم شود تا با فشردگی زیاد مشکلی برای نفرات پیش نیاید. به همین خاطر کمیته مسابقات تصمیم گرفته تا با فاصله ۶ یا ۷ روزه بازی ها را جلو ببرد.از آنجایی که مسابقات هفته هفتم از دیروز شروع شد و امروز هم پیگیری می‌شود، امکان برگزاری بازی ها در آخر هر هفته تا تاریخ ۱۳ آبان وجود دارد. در شرایطی که ۷ هفته از رقابت های لیگ برتر گذشته، تا تاریخ ۱۳ آبان ۵ آخر هفته وجود دارد که سازمان لیگ می‌تواند در آن بازی بگذارد.به عبارت بهتر همان‌طور که سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات، چند روز قبل اعلام کرد مشکلی برای جلو بردن بازی‌ها تا پایان هفته دوازدهم وجود ندارد. البته هنوز تصمیم قطعی برای این موضوع اتخاذ نشده است.

به نظر می‌رسد سازمان لیگ قصد دارد برنامه ای که برای بازی های آینده در نظر می‌گیرد، با کارلوس کی‌روش هم چک نهایی کند. اگر تاکید کی‌روش این باشد که بازی ها هر ۷ روز یکبار برگزار شود، آن‌وقت تا تاریخ ۱۳ آبان امکان برگزاری ۵ هفته دیگر وجود ندارد.در این صورت هفته دوازدهم لیگ برتر ممکن است به بعد از جام جهانی موکول شود. در این هفته دربی پایتخت میان استقلال و پرسپولیس را در پیش داریم. مسابقه‌ای حساس که برگزاری اش قبل از جام جهانی می‌تواند تب فوتبال را در کشور داغ نگه دارد. از این رو کمیته مسابقات هم تاکید زیادی برای جلو بردن بازی‌ها تا هفته دوازدهم قبل از تورنمنت قطر دارد.با توجه به اینکه لیگ از تاریخ ۱۳ آبان تا اوایل دی‌ماه تعطیل خواهد بود، به همین خاطر مهدی و همکارانش قصد دارند هرطور شده تا قبل از جام جهانی مسابقات را به هفته دوازدهم برسانند.چیزی که مشخص است زمان کافی برای برگزاری ۵ هفته دیگر از بازی های لیگ وجود دارد اما همان‌طور که گفته شد این موضوع باید مورد تایید کی‌روش و فدراسیون فوتبال قرار بگیرد تا خدشه‌ای به برنامه های تیم ملی وارد نشود.

منبع : شایا نیوز

مطلب پیشنهادی

فیفا گل رونالدو را پس گرفت!

گلی که به نام رونالدو ثبت شده بود از او پس گرفته شد و به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *