تاریخ دقیق سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تقویم شمسی برابر است با :

روز یکشنبه ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تقویم قمری برابر است با :

روز یکشنبه ۸ رمضان سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تقویم میلادی برابر است با :

روز یکشنبه ۱۰ آوریل سال ۲۰۲۲

 

به دستور امام خمینی (ره) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ بنیاد مسکن آغاز به کار کرده در تاریخ ۱۷/۹/۱۳۶۶مجلس شورای اسلامی اساسنامه قانونی این نهاد را تصویب کرد که از وظایف آن می‌توان تفکیک و واگذاری زمین روستائی، توزیع وام قرض‌الحسنه، مسکن روستائی، انجام مطالعات منطقه‌ای و بازسازی مناطق آسیب‌دیده را نام برد.

همزمان با جنگ تحمیلی بنیاد بازرسانی در مناطق جنگزده از سال ۱۳۶۱ شروع به کار کرد و در پنج استان بیش از سی‌هزار عملیات احداثی اجرا نمود. مناطق آسیب‌دیده از حوادث طبیعی نیز مورد عملیات سازندگی بنیاد قرار گرفت. بنیاد در جهت ارتقای سطح کیفی، در کنار عملیات اجرایی، طرحهای تحقیقاتی خود را نیز در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فنی و مهندسی ادامه داد.

مسکن یکی از نیازهای اساسی و مشکلات اولیه بشر است. مسکن تنها یک سرپناه نیست بلکه دارای ابعاد گوناگون اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی است و باید با شئون اجتماعی خانواده متناسب باشد. اصل سی و یکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، داشتن مسکن متناسب با نیاز را حق هر فرد و خانواده ایرانی دانسته و دولت را موظف کرده است که با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران که اکثر افراد جامعه را تشکیل می‌دهند، زمینه اجرای این اصل را فراهم کند که در این زمینه فعالیت‌های چشمگیری در کارنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز جهانی تالاب ها در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی تالاب ها در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *