تاریخ دقیق سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه ۳۰ خرداد سال ۱۴۰۲

تاریخ دقیق سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه ۱ ذی الحجه سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۳

 

اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است. آیاتی در قرآن وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام دلالت می کنند.

در ایران زوج های جوان بسیاری هستند که روز ازدواج خود را برابر با سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه ، یعنی ۱ ذی الحجه انتخاب می کنند. چرا که مسلمانان از این روز به عنوان روزی پر برکت نام می برند و با ازدواج در این روز امید دارند زندگی خوب و پربرکتی مثل حضرت علی و فاطمه (س) داشته باشند.

حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در۱ ذی الحجه توسط پیامبر اکرم (ص) به ازدواج یکدیگر درآمده اند. در آن زمان حضرت علی (ع) ۲۱ سال داشته اند و حضرت زهرا (س) در این روز ۹ تا ۱۱ سال سن داشته اند که ازدواج در این سن برای بانوان آن زمان امری عادی به حساب می آمد.

افراد ثروتمند زیادی برای ازدواج با حضرت فاطمه (س) اعلام آمدگی کردند ولی پیامبر (ص) تنها یک پاسخ به آنان داد و آن این بود که “در این خصوص منتظر وحی الهی هستم.”

بنا بر احادیث و روایات نقل شده از امام سجاد (ع)، یک سال پس از هجرت پیامبر (ص) به مدینه، ازدواج حضرت علی و فاطمه صورت گرفت. همچنین به نقل از امام باقر (ع) نیز آورده شده که ازدواج حضرت علی و فاطمه چند روز پیش از ماه صفر در سال دوم هجری بوده است.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز جهانی ماما در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی ماما در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه ۱۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *