تاریخ دقیق روز جهانی چشم رنگی ها در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی چشم رنگی ها در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی چشم رنگی ها در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۱ تیر سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی چشم رنگی ها در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه ۱۲ ذی الحجه سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق روز جهانی چشم رنگی ها در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه ۱۲ جولای سال ۲۰۲۲

 

روز چشم رنگی ها (NATIONAL DIFFERENT COLORED EYES DAY) برابر با July 12 مصادف با جمعه ۲۱ تیرماه است. افراد زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که دارای چشم های رنگی هستند و آنها این روز را برای جشن انتخاب کرده‌اند.

شاید شما هم کسانی را بشناسید که دارای چشم‌ رنگی شگفت‌انگیز و زیبا هستند. حتی کسانی با دو چشم رنگی متفاوت! این افراد دارای نوعی عارضه به نام هتروکرومیا (Heterochromia) هستند که عمدتاً در عنبیه چشم رخ می‌دهد و صرفا مربوط به انسان نیست و در حیوانات مانند گربه و سگ نیز هتروکرومیا وجود دارد.

همینطوری که عنوان کردیم تاریخ جهانی روز چشم رنگی ها July 12 است. از جشن‌های که در این روز برگزار می‌شود می‌توان به دورهمی چشم رنگی ها اشاره کرد که در نتیجه به گفتگو و آشنایی با یکدیگر و عکس و معاشرت ختم می‌شود. همچنین بررسی موضوع هتروکرومیا از لحاظ علمی و اطلاع رسانی بیشتر به مردم هم در برخی از این مراسم اتفاق میافتند. بنابراین اگر شما جزو افراد چشم رنگی هستید یا دوستانی با این خصوصیت دارید میتونید یک جشن برای خودتون ترتیب بدید و خوش بگذرانید.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم شمسی برابر است با : روز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *