تاریخ دقیق روز جهانی پزشک در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی پزشک در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی پزشک در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه ۱ شهریور سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی پزشک در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه ۲۵ محرم سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی پزشک در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۳ آگوست سال ۲۰۲۲

 

روز پزشک اولین بار در تاریخ ۳۰ مارس سال ۱۹۳۳ در منطقه جورجیا برگزار شد. در این مراسم “ادورا برون آلموند” همسر دکتر “چارلز آلموند” اعلام کرد که حتماً باید روزی را برای پاسداری از پزشکان در نظر گرفت. آن ها در این روز گل هایی را بر سر مزار پزشکان می بردند و به همین دلیل کارناوال گل های قرمز نیز به طور گسترده برگزار می شد که نماد روز پزشک هم بود.

روز جهانی پزشک

برخی از روزها هم که اتفاقات خاصی پزشکی در آن روی داده بود، برای نامگذاری روز پزشک مورد بررسی قرار گرفت. به عنوان مثال اولین جراحی زیبایی در ۳۰ مارس سال ۱۸۴۲ انجام شد، قبل از آن هم یک جراحی بزرگ برای خارج کردن تومور از گردن یک فرد به انجام رسید که فرد بیمار اظهار داشت:در این تاریخ اتفاق بزرگی در زندگی اش رخ داده و هیچ دردی را در طول عمل احساس نکرده، تا این که از خواب بیدار شده است به همین دلیل آن ها تصمیم گرفتند که بابت همین اتفاق بزرگ، ۳۰ مارس را به عنوان روز پزشک نامگذاری کنند و جشن بگیرند.

تاریخ ۳۰ مارس روز جهانی پزشک است اما در ایران یک روز خاص دیگر برای روز پزشک داریم که مصادف است با ۱ شهریور بزرگداشت ابوعلی سینای بزرگ که استاد تمام پزشکان جهان محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم شمسی برابر است با : روز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *