تاریخ دقیق روز جهانی مو قرمز ها در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی مو قرمز ها در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی مو قرمز ها در تقویم شمسی برابر است با :

روز چهارشنبه ۱۶ شهریور سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی مو قرمز ها در تقویم قمری برابر است با :

روز چهارشنبه ۱۰ صفر سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی مو قرمز ها در تقویم میلادی برابر است با :

روز چهارشنبه ۷ سپتامبر سال ۲۰۲۲

 

موقرمزهای جهان روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۷سپتامبر در شهر بردا (Breda) در هلند تجمع کردند تا در کنار هم روز جهانی موقرمزها را جشن بگیرند. آنها همه ساله در اولین آخر هفته ماه سپتامبر در این شهر قدیمی هلند گردهم می‌آیند.

شهروندان شهر قدیمی بردا در هلند روز یکشنبه (۱۶ شهریور / ۷ سپتامبر) همه چیز را سرخ می‌‌دیدند. از سال ۲۰۰۵ میلادی همه ساله در این شهر روز جهانی موقرمز‌ها جشن گرفته می‌شود. حدود پنج هزار موقرمز از سراسر جهان به این شهر رفته بودند.

در سال ۲۰۰۵ بارت بوونهورست، نقاش هلندی یک آگهی در روزنامه شهر آستن این کشور منتشر کرد و خواستار استخدام ۱۵ دختر و زن موقرمز به عنوان مدل نقاشی‌هایش شد. واکنش به این آگهی بسیار بزرگ بود. از همانجا ایده برگزاری تجمع موقرمزها شکل گرفت. در نخستین تجمع ۱۵۰ نفر شرکت کردند.

هدف از این ملاقات سه روزه افزایش ارتباط میان موقرمز ها با هم و تبادل تجربه است. یکی از شرکت‌کنندگان در این گردهمایی گفت: «احساس بسیار خوبی‌ست که در میان این همه موقرمز باشی. با موقرمزهای خیلی جالبی از سراسر دنیا آشنا شدم. معلومه که در میان صحبت‌ها در باره رنگ موهامون هم صحبت می‌کنیم.»

آیا یکی از هدف‌های روز جهانی موسرخ‌ها این نیست که آنها با هم آشنا شوند و با وصلت خود نسل موسرخ‌ها را تداوم بخشند؟ می‌گویند نسل موقرمزها طی صدسال آینده منقرض می‌شود. یک تحقیق در این باره می‌گوید تنها در صورتی کودکان با موهای سرخ زاده می‌شوند که والدین‌شان موی قرمز داشته باشند.

پنج هزار موقرمز سراسر جهان در کنار هم. احساس نزدیکی ژنتیک در میان همه وجود دارد.

محققان بریتانیایی به این نتیجه رسیده‌اند که حدود ۴۰ درصد مردم جهان با هررنگ پوستی، دارای ژن MC1R هستند که ناقل موی قرمزاست. در صورتی که هر دو والد فرزند دارای موی قرمز باشند بخت سرخ مو شدن کودکان آنها تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز جهانی تالاب ها در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی تالاب ها در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *