تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه ۲۱ ذی القعده سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۱ ژوئن سال ۲۰۲۲

 

روز جهانی موسیقی یک روز منحصر به فرد است که هر سال برگزار می شود و در تاریخ ۲۱ ژوئن جشن گرفته می شود. روز جهانی موسیقی یا روز جهانی آهنگسازی روزی است که در آن معمولاً موزیسین های جوان یا آماتور تشویق می شوند که کار خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

روز جهانی موسیقی

روز جهانی موسیقی به هر کسی اجازه می دهد تا دستگاه موسیقی مورد علاقه اش را در کنار پارک ها بنوازد و در یک فضای باز، هنرنمایی انجام دهد تا دیگران هم از آن لذت ببرند. عاشقان موسیقی در این روز می توانند مراسم های موسیقی یا کنسرت های آزاد برگزار کنند. به همین دلیل این روز را در تابستان تعیین کرده اند که فرصت خوبی برای اجراهای خیابانی باشد.

در سال ۱۹۸۲ اولین روز جهانی موسیقی در تابستان در کشور فرانسه جشن گرفته شد. سپس در فرانسه شخصی به نام جک لانگه کسی بود که روز جهانی موسیقی را در پاریس برگزار کرد. یکی دیگر از آهنگسازان به نام موریس فلورت هم روزی را برای جشن گرفتن موسیقی اعلام کرد و روز جهانی موسیقی بعد ها در سراسر کشور های دنیا شناخته شد.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق عید فطر در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید سعید فطر در تقویم شمسی برابر است با : روز شنبه ۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *