تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول خانواده در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول خانواده در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول خانواده در تقویم شمسی برابر است با :

روز یکشنبه ۲۲ خرداد سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول خانواده در تقویم قمری برابر است با :

روز یکشنبه ۱۲ ذی القعده سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول خانواده در تقویم میلادی برابر است با :

روز یکشنبه ۱۲ ژوئن سال ۲۰۲۲

 

یکی از روزهای عجیبی که در تقویم جهانی نامگذاری شده است برای فرزند اول است، تاریخ  این روز در تقویم میلادی روز دومین یکشنبه ماه ژوئن است که تاریخ دقیق روز فرزند اول در تقویم شمسی روز ۲۳ خرداد ماه است.

روز فرزند در بسیاری از کشورها مختلف دنیا برگزار می شود و در سراسر جهان جشن می گیرد روز فرزند اول در دومین یکشنبه ماه ژوئن در سال ۱۸۵۶ توسط دکتر به نام شارل لئونارد که کشیشی در کلیسای مجارستانی در شهر ماساچوست نام گذاری شد. دکتر لئونارد خدمات ویژه ای را اختصاص داد و برای کودکان برگزار کرد. دکتر لئونارد این روز رز را نامگذاری کرد، ولی بعدها به گل یکشنبه و سپس روز جهانی فرزند اول نامگذاری شد.

برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ در کشور ترکیه در تاریخ  ۲۳ آوریل روز فرزند اول رسما اعلام و تعطیل ملی شود . روز کودک از سال ۱۹۲۳ با دولت و روزنامه های محلی اعلام شده است که روز به روز برای کودکان جشن گرفته می شود. با این حال، تصمیم گرفت که اعلامیه رسمی برای روشن شدن و توجیه این جشن مورد نیاز بود و اعلامیه رسمی در سال ۱۹۳۱ توسط بنیانگذار و رئیس جمهور ترکیه.

روز بین المللی محافظت از کودکان در بسیاری از کشورها به عنوان روز جهان فرزند اول در ۱ ژوئن از سال ۱۹۵۰ دیده می شود. این فدراسیون توسط فدراسیون بین المللی دموکراتیک زنان در کنگره خود در مسکو (۴ نوامبر ۱۹۴۹) تاسیس شد. انواع عمده جهانی شامل یک تعطیلات جهانی کودکان در تاریخ ۲۰ نوامبر، توسط توصیه سازمان ملل متحد.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *