تاریخ دقیق روز جهانی دست خط در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی دست خط در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی دست خط در تقویم شمسی برابر است با :

روز دوشنبه ۳ بهمن سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی دست خط در تقویم قمری برابر است با :

روز دوشنبه ۱ رجب سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی دست خط در تقویم میلادی برابر است با :

روز دوشنبه ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۳

 

۲۳ ژانویه در سال ۱۹۷۷ به نام روز جهانی دستخط نامگذاری شده است. روز جهانی دست خط به شما یادآوری می کند که مهارت دست خط خود را فراموش نکنید.

آیا تابحال به دست خط خود دقت کرده اید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به دست خط دوستتان حسادت کنید؟ داشتن دست خط خوب شاید یکی از مهم ترین هنرهایی باشد که باید آن را تمرین کنیم؛ مخصوصاً در جهانی که افراد به ظاهر اهمیت می دهند و همین دست خط خوب می تواند ارتباطات ما را بهبود ببخشد.

از آن جا که کیبورد کامپیوتر باعث شده است خیلی از ما از دست خط های بد فرار کنیم، به همین دلیل روز جهانی دست خط برای بازگشت دوباره به روش های نوشتاری با کاغذ و مداد، تعیین شده است و باعث می شود افراد خوش خط دوباره مهارت های خود را نشان دهند.

هیچ دلیل رسمی برای پاس داشتن روز جهانی دست خط وجود ندارد اما جالب است بدانید افراد زیادی هستند که هنر دست خطشان بسیار عالی است. به همین دلیل این روز را برای آن ها نامگذاری کرده اند. این روز به این معناست که در دنیای کامپیوتر و الکترونیک، باز هم نباید اهمیت دست خط را فراموش کنیم و این فرم ارتباط را از یاد ببریم.

روز جهانی دست خط به شما یادآوری می کند که مهارت های دست خط خود را ارتقا دهید و سعی کنید در این امر رقابت خوبی داشته باشید تا به بهترین حالت برسید. مطمئن باشید که هیجان زیادی را در طول مسیر یادگیری تجربه خواهید کرد.

روز جهانی دست خط در ۲۳ ژانویه سال ۱۹۷۷ تعیین و نامگذاری شد. زمانی که محصلان احساس می کردند هنر دست خط آن ها رو به افول است. به همین دلیل دولت ها تصمیم گرفتند که روزی را برای دست خط تعیین کنند. اگرچه روز جهانی دست خط در کل دنیا مرسوم نیست اما اکنون برجسته تر از قبل است و افراد بیشتری در آن شرکت می کنند.

البته روز جهانی دست خط به ۳۴۰۰ تا قبل از میلاد مسیح برمی گردد که بیشتر هم توسط مصری ها، مردم روم و بعضی از نواحی اروپا اهمیت داده و در نتیجه دست خط خوب کم کم به عنوان یک مهارت اجتماعی محسوب می شد به همین دلیل اشراف زاده ها سعی می کردند آموزش ببینند تا دست خط بهتری داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق عید فطر در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید سعید فطر در تقویم شمسی برابر است با : روز شنبه ۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *