تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم شمسی برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۹ آبان سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم قمری برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۵ ربیع الثانی سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم میلادی برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۲

 

یکی از روزهایی که در تقویم ما دو جایگاه را به خود اختصاص داده است روز حسابداری است. در سطح بین الملل تاریخ ۱۰ نوامبر را به عنوان روز حسابداری تعیین کرده اند اما در ایران ۱۵ آذر روز حسابداران عزیز است.

تاریخچه حسابداری به عنوان یک عمل ثابت به چندین هزار سال پیش برمی گردد. اسناد و مدارکی که از منطقه بین النهرین بدست آمده نشان میدهد که از ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد استفاده از سیستم های حسابداری در خدمات ردیابی مبادله کالا بین معابد وجود داشته و مورد استفاده قرار میگرفته است. شواهد دیگری از وجود علم حسابداری از اکتشافات در مصر باستان و بابل به چشم می خورد.

روز جهانی حسابداری در سالگرد انتشار یک اثر مهم در قرن پانزدهم توسط یک ریاضیدان ایتالیایی به نام ” لوکا پاچیولی ” جشن گرفته می شود. ” لوکا پاچیولی ” پدر حسابداری، کشیش ایتالیایی و یک ریاضیدان بودکه موفق شد با انتشار کتاب ریاضیات “لوکاپاچیولی” سبب تقویت و گسترش فن دفترداری دوطرفه در سرتاسر اروپا شود.

حسابداری شغلی است که آن را زبان تجارت می نامند و مستلزم حساسیت و دقت زیادی است و امروزه مثل بیساری از رشته های علمی دیگر پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *