تاریخ دقیق روز جهانی بازی در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز جهانی بازی در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز جهانی بازی در تقویم شمسی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۹ آذر سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی بازی در تقویم قمری برابر است با :

روز سه شنبه ۲۵ جمادی الاول سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی بازی در تقویم میلادی برابر است با :

روز سه شنبه ۲۰ دسامبر سال ۲۰۲۲

 

یکی از بهترین روش ها برای سرگرمی در زندگی بدون شک بازی کردن است و به همین دلیل ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) را روز جهانی بازی نامگذاری کرده اند.

روز بازی یک روز قراردادی است که هر ساله آن را گرامی می دارند و این کار را از طریق ایجاد ورکشاپ های بازی برگزار می کنند . این روز از سال ۱۹۷۵ وجود داشته است ، اگرچه اولین بار، تعیین این روز در بیرمنگام بریتانیا اتفاق افتاد اما هر فردی در هر جای دنیا می تواند این روز را گرامی بدارد که قطعاً راه گرامی داشتن آن ، بازی کردن است.

روز بازی توسط کمپانی های مربوط به ساخت بازی و ورکشاپ های بازی ایجاد شد که اول از بازی های سنتی شروع کرده بودند و به تدریج جای خود را به بازی های مدرن و فانتزی تر دادند . آن ها در سال ۱۹۷۵ تصمیم گرفتند که یک روز جهانی برای بزرگداشت بازی را تعیین کنند.

معروف ترین مراسم ها برای روز جهانی بازی در ۲۰ دسامبر ۱۹۷۵ در لندن برگزار شد . مدت زمان کوتاهی پس از آن؛ این مراسم ها جای خودشان را در قسمت های دیگر بریتانیا هم پیدا کردند و کم کم این روز در نقاط دیگر جهان هم معروف شد.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز بزرگداشت عطار نیشابوری در تقویم شمسی برابر است با : روز جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *