تاریخ دقیق روز بهره وری و بهینه سازی مصرف در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز بهره وری و بهینه سازی مصرف در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز بهره وری و بهینه سازی مصرف در تقویم شمسی برابر است با :

روز یکشنبه ۱ خرداد سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز بهره وری و بهینه سازی مصرف در تقویم قمری برابر است با :

روز یکشنبه ۲۱ شوال سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق روز بهره وری و بهینه سازی مصرف در تقویم میلادی برابر است با :

روز یکشنبه ۲۲ می سال ۲۰۲۲

 

روز اول خرداد ماه، روز ملی بهره‌وری و بهینه سازی مصرف نامگذاری شده است، تا اهمیت استفاده بهینه و مطلوب از منابع و امکانات را یادآوری کند.
از اهداف مهم بهره‌وری می‌توان به کاهش هزینه، افزایش تولید و خدمات، افزایش کیفیت و استفاده بهینه از زمان اشاره کرد. بهره‌وری بدون ارتقای کیفیت، امری بیهوده است. افزایش کیفیت می‌تواند شامل بهبود امور مادی نظیر تولید کالا و خدمات و بهبود شرایط کار و امور معنوی مانند بهبود شیوه زیستن، عبادت و اجرای احکام الهی باشد. در اسلام به افزایش کیفیت توجه ویژه‌ای شده است، به گونه‌ای که خداوند در آیات نورانی قرآن کریم، بارها انسان را به انجام بهترین‌ها دعوت می کند.
از دیگر اهداف مهم بهره‌وری، کاهش هزینه است. دین مبین اسلام در موارد فراوانی به مؤمنان سفارش می‌کند از منابعی که در اختیار دارند، استفاده کنند تا با پیشگیری از خسارت‌های احتمالی، هزینه‌ها را کاهش دهند. اسلام با سفارش به استفاده معتدل از منابع، می‌خواهد از اسراف که هزینه فراوانی به افراد تحمیل می‌کند، جلوگیری شود تا هزینه‌های اضافی، در موارد ضروری تر و مهم تر به کار برود.
روز بهره‌وری و بهینه سازی مصرف، بهانه‌ای برای تکرار اهمیت استفاده مؤثر و مطلوب از زمان، امکانات، سرمایه، فرصت‌ها و نیروی انسانی در جهت تولید، بهینه سازی مصرف و در نتیجه، رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق عید فطر در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید سعید فطر در تقویم شمسی برابر است با : روز شنبه ۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *