تاریخ دقیق روز بزرگداشت شیخ صدوق در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

در این پست تاریخ دقیق روز بزرگداشت شیخ صدوق در تقویم سال ۱۴۰۱ را در اختیارتان قرار داده ایم. با ما در مجله نگاه نو همراه باشید.

تاریخ دقیق روز بزرگداشت شیخ صدوق در تقویم شمسی برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز بزرگداشت شیخ صدوق در تقویم قمری برابر است با :

روز پنجشنبه ۴ شوال سال ۱۴۴۳

تاریخ دقیق روز بزرگداشت شیخ صدوق در تقویم میلادی برابر است با :

روز پنجشنبه ۵ می سال ۲۰۲۲

 

۱۵ اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ صدوق از دانشمندان و بزرگان اسلامی میباشد که خدمات بزرگی را در طول عمر خود به فقه و حدیث شیعه کرده است. (به مناسبت روز بزرگداشت شیخ صدوق از دانشمندان بزرگ اسلامی) مرحوم شیخ صدوق از بزرگترین شخصیت‏‌های جهان اسلام و شیعه و از برجسته‏‌ترین چهره‏‌های درخشان علم و فضیلت است تا جایی که شیخ بهایی لقب «رئیس المحدّثین» را برای ایشان برگزیده است، شان و جایگاه این عالم اینقدر عالی است که پیکر این عالم پس از ۸۰۰ سال سالم مشاهده شده است.
یکی از بزرگترین مرزبانان حماسه جاوید و خدمتگزاران مکتب اهل بیت «ع» و از شاخص ترین دانشمندان جهان اسلام که عمر خودرا در راه خدمت به فقه و حدیث شیعه و پاسداری از فرهنگ مهدویت صرف کرد.
ابوجعفر محمدبن علی بن بابویه قمی ملقب به « شیخ صدوق » است که صف اول محدثین و علمای اثناعشر جای دارد و بعنوان یکی از ارکان فقه شیعه به شمار می رود.پس از گذشت ۱۰ قرن از وفات این محدث بزرگ شیخ صدوق، برکات آثار و خدماتش باعث شده تا ۱۵ اردیبهشت را بعنوان روز بزرگداشت شیخ صدوق نامگذاری کنند.

مطلب پیشنهادی

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

تاریخ دقیق پایان ماه ربیع الاول در تقویم شمسی برابر است با : روز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *